А, МОЖЕ, ВИ ВЖЕ ТРОХИ БЬОРДВОТЧЕРИ?

Бьордвотчінг – для більшості малознайоме поняття. Проте, насправді, чимало людей вже є, в тій чи іншій мірі, бьордвотчерами. Адже йдеться про спостереження, фото чи відеофіксацію поведінки різноманітних птахів у природних умовах.

Таке візуальне полювання на пернатих давно популярне в США та країнах Західної Європи. Більше того, в багатьох з цих країн кількість бьордвотчерів сягає або навіть переважає кількість мисливців та рибалок.

Це один з найпопулярніших і найгуманніших видів екотуризму, що має великий потенціал і в Україні. Так, поки рух натуралістів-орнітологів перебуває у нас на початковій стадії. Однак дорогу здолає той, хто йде…

Особливо, якщо врахувати, що орнітофауна України загалом і Полісся зокрема (в тому числі важливої його частини – Чорнобильського заповідника) надзвичайно багата на цікавих і рідкісних перелітних та зимуючих птахів.

Наш поліський край розташований на перехресті великих міграційних шляхів, що пролягають вздовж річок Дніпра та Прип’яті. За сезон тут пролітає 30-50 тисяч диких гусей, 150-200 тисяч качкоподібних та до 1,5 мільйона інших пернатих.

Не тільки професійні орнітологи, а й звичайні любителі природи залюбки поспостерігали б за, наприклад, журавлем сірим, орланом-білохвостом, пугачем, тетеруком, лелекою чорним та іншими птахами.

Звісно, для успішного бьордвочінга в умовах дикої природи бажано мати деякі умови. Більш детально про проект, спрямований саме на облаштування локацій для спостереження за птахами в зоні відчуження, ми розповімо вам у наступній публікації.

Фото з відкритих джерел.
#birdwatching
#chornobyl_reserve

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *