БАЧИМО ЦІЛЬ – НЕ БАЧИМО ПЕРЕШКОД!

При в При всій повазі до державних структур, вони не в змозі адекватно й ефективно відповісти на численні екологічні виклики, що нагромадились в існуючому супертехногенному світі.

Величезні внутрішні ресурси й можливості не тільки зрушувати з місця, а й рухати вперед «каміння»-тягарі екологічних проблем мають активні представники громадськості, небайдужі волонтери та природозахисники-аматори. Та навіть вони потребують структур, котрі об’єднували б їх навколо спільної мети та завдань.

Такою і є наша громадська організація «Екологічний простір -2020», що була заснована в червні минулого року. Плани у нас – надзвичайні. І всі, так чи інакше, пов’язані з еколого-просвітницькою діяльністю в регіоні, зі збереженням унікальних куточків природи, з організацією різноманітних заходів задля підвищення поінформованості людей з приводу екологічних проблем тощо.

Першою результативною «ластівкою» нашої громадської організації стала минулорічна співпраця з грантовим проектом ГЕФ ПМГ «Молодь в дії! Розбудова спроможності та партнерств задля ефективного залучення молоді до кліматичних рішень». Тоді на базі Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника був відкритий еколого-освітній інформаційний центр «Екологічний просторі», де вже було проведено кілька еколого-інформаційних заходів.

Проте попереду у нас – захоплюючий, але й більш складний проект в рамках Програми малих грантів ПРООН/ГЕФ в Україні «Розвиток екотуризму на територіях, що зазнали радіаційного забруднення – шлях до збереження біорізноманіття українського Полісся».

Так, проект – непростий. Але ми бачимо ціль – не бачимо перешкод. Його мета – конкретна. Облаштувати в зоні відчуження локації для спостереження за птахами в дикій природі та популяризація бьордвотчингу – інформативного й гуманного способу вивчення пернатих в їх природному середовищі.

Загалом, бьордвотчинг – нове в Україні, але надзвичайно цікаве явище, що потребує окремої розповіді. Про що й буде наступна наша публікація. А ще ми поділимось з вами деталями проекту, який обіцяє стати знахідкою і принадою для українських бьордвотчерів та прихильників екотуризму.

Фото з відкритих джерел.
#birdwatching
#chornobyl_reserve

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *