СПОСТЕРІГАЛИ ЗА ПТАХАМИ

СПОСТЕРІГАЛИ ЗА ПТАХАМИ

Восени триває масова міграція птахів. У народі кажуть, що птахи полетіли у вирій або теплі краї.
 
Це – надзвичайно важливий період у житті багатьох видів пернатих.
 
Для підвищення обізнаності щодо процесів міграції птахів, які в цей час потребують особливого захисту та охорони, й виникло подвійне весняно-осіннє свято – Всесвітній день мігруючих птахів. В цьому році восени воно припадає на другу суботу жовтня.
 
На території Чорнобильського заповідника птахи є найбільшою групою тварин, які мешкають або можуть тут мешкати. Крім того, зона відчуження розташована на перехресті великих міграційних шляхів, що йдуть вздовж річок Дніпра та Прип’яті.
 
Під час весняних і осінніх прольотів, а також зимових кочувань на заповідній території може з‘являтися більше 40 видів мігруючих птахів: чапля сіра, лелека чорний, лебідь-шипун, гоголь, лунь польовий, змієїд, підорлик, беркут, орлан-білохвіст, сова болотяні та інші.
 
Працівники сектору еколого-просвітницької роботи Заповідника разом з учнями Іванківського району теж відзначили Всесвітній день мігруючих птахів: вони спостерігали за поведінкою птахів нашої місцевості й визначали, які з птахів тут ще залишились.
 
Діти із задоволенням стежили за птахами й дізнавались від співробітників Заповідника багато цікавинок про сезонну міграцію птахів.
 
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *